Szymon Gostyński

Adwokat polski i amerykański (Nowy Jork). Założyciel i partner zarządzający kancelarii.

Specjalista z zakresu prawa międzynarodowego, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych transakcji handlowych. Ponadto specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego i gospodarczego. W kancelarii koordynuje dział postępowań sądowych i arbitrażowych.

Do grona jego Klientów należą przede wszystkim polskie oraz zagraniczne podmioty gospodarcze. Doradza także przedstawicielstwom dyplomatycznym obcych państw na terenie Polski. Posiada rozległe doświadczenie w sporach transgranicznych. Koordynuje postępowania sądowe i arbitrażowe prowadzone przez polskich Mandantów za granicą i reprezentuje polskich i zagranicznych Klientów w postępowaniach toczących się na terenie Polski. Jest ekspertem w dziedzinie międzynarodowych umów handlowych oraz międzynarodowego obrotu handlowego. W imieniu zagranicznych Klientów doradzał przy transakcjach fuzji i przejęć podmiotów na terenie Polski.

Regularnie występuje jako prelegent podczas międzynarodowych i krajowych konferencji prawniczych. Jest autorem zagranicznych publikacji w języku niemieckim oraz angielskim dotyczących zagadnień prawa polskiego.

Jest członkiem Komitetu Wykonawczego (Executive Committee) sekcji międzynarodowej New York State Bar Association i jest przedstawicielem (Chapter Chair) sekcji na Polskę. Jest członkiem American Bar Association, Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej oraz Global Justice Forum. Jest adwokatem zaufania (Vertrauensanwalt) Konsulatu Generalnego Republiki Austrii w Krakowie, Austriackiej Izby Handlowej oraz adwokatem Konsulatu Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie. Zasiada w zarządzie organizacji Global Justice Network.

Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów członek zarządu krakowskiej grupy lokalnej Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA. Ukończył z najlepszą lokatą na roku studia LL.M. na Widener University School of Law (Wilmington, Delaware, USA), ze specjalizacją Corporate and Finance Law. W trakcie studiów w USA otrzymał specjalne wyróżnienie (Outstanding Achievement) w dziedzinie prawa międzynarodowego. Jest absolwentem Szkoły Prawa Niemieckiego Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, Uniwersytetu Ruprechta Karola w Heidelbergu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Programu Prawa Austriackiego, organizowanego w kooperacji z Uniwersytetem Wiedeńskim oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Języki: angielski, niemiecki.

Kariera:

  • 2007 – wpis na listę adwokatów stanu Nowy Jork (USA)
  • 2006 – Kancelaria Gostyński – założyciel i partner zarządzający
  • 2006 – wpis na listę adwokatów ORA Kraków
  • 2006 – Widener University School of Law, Wilmington, Delaware (LL.M.)
  • 2001-2006 – associate w kancelarii KKG – Adwokaci
  • 2001 – Uniwersytet Jagielloński (magister prawa)

Kontakt:

Email: szymon@gostynski.net

V-card

Specjalizacje:

  • Międzynarodowe Prawo Handlowe
  • Procesy sądowe i arbitrażowe
  • Prawo spółek i prawo handlowe
  • Fuzje i przejęcia